| آموزش آبرنگی کردن تصاویر در فتوشاپ |

در این آموزش شما یاد می گیرید که چگونه از تصاویر خود یک طرح نقاشی آبرنگ ایجاد کنید و این امر تنها با ایجاد چند لایه و اعمال چند افکت ساده فتوشاپ در عرض چند دقیقه امکان پذیر می شود , پس پیشنهاد میکنم در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

 

گام ۱ : تکثیر لایه پس زمینه سه بار

ابتدا تصویر مورد نظرتان را در برنامه فتوشاپ بازکنید , حالا اگر به پالت layer در سمت راست نگاه کنید فقط یک لایه مشاهده می کنید , لایه پس زمینه که آن هم تصویر ما می باشد.

 

خوب حالا ما احتیاج به سه لایه دیگر از همین لایه پس زمینه داریم پس بنابر این با فشردن کلید های ترکیبی Ctrl+j سه لایه دیگر ایجاد می کنیم , در حال حاضرطبق تصویر زیر ما باید چهار لایه از تصویر اصلی داشته باشیم.

 

گام ۲ : غیرفعال کردن دو لایه بالا

با کلیک کردن بر روی آیکون کوچک چشم که کنار لایه ها قرار دار دو لایه اول را موقتا از حالت نمایش خارج کنید یا اصطلاحا مخفی کنید.

 

گام ۳ : انتخاب layer 1

با کلیک بر روی فضای خالی layer 1 آن را انتخواب کنید لازم به ذکر است لایه انتخوابی با رنگ آبی پر رنگ از دیگر لایه ها متمایز می شود.

گام ۴ : اجرای گزینه Cutout از منوی Filter و سپس زیر منوی Artistic

در این مرحله مقادیر گزینه Cutout را طبق تصویر زیر وارد کنید و سپس ok کنید.

گام ۵ : تغییر درخشش layer 1 توسط گزینه Luminosity

بر روی layer 1 از پالت لایه ها کلیک کنید تا در حالت انتخواب قرار گیرد سپس از منوی کشویی بالا سمت چپ پالت که در حالت پیش فرض بر روی Normal قرار دارد با کلیک بر روی فلش رو به پایین گزینه Luminosity را انتخواب کنید.

تصویر شما اکنون باید چیزی شبیه به این باشد :

گام ۶ : انتخواب layer 1 copy

و اعمال گزینه Dry Brush” از منوی فیلتر و سپس زیر منوی Artistic در منوی اصلی فتوشاپ طبق مقادیر زیر

گام ۷ : اعمال گزینه Screen از پالت layer

از منوی کشویی بالا سمت چپ پالت که در حالت پیش فرض بر روی Normal قرار دارد با کلیک بر روی فلش رو به پایین گزینه Screen را انتخواب کنید.

دقت کنید که هنوز layer 1 copy در حالت انتخواب باشد.

تصویر شما اکنون باید چیزی شبیه به این باشد :

گام ۸ : انتخواب و فعال کردن لایه بالایی

فکر کنم دیگه لازم نباشه که بگم برای قابل رویت شدن لایه روی آیکون چشم کلیک کنید و سپس با کلیک بر ناحیه خالی لایه آن را انتخواب کنید تا به شکل آبی رنگ در بیاد , پس از این کار گزینه Median” از منوی Filter و زیر منوی Noise را انتخواب کنید و شعاع آن را ۱۲ قرار دهید و سپس ok کنید .

گام ۹ : اعمال گزینه Soft Light از پالت layer

در پایان برای تکمیل اثر از منوی کشوی سمت چپ پالت که در حالت پیش فرض بر روی Normal قرار دارد با کلیک بر روی فلش رو به پایین گزینه Soft Light را انتخواب کنید ,دقت کنید که layer 1 copy در حالت انتخواب باشد.

اینم تصویر اولیه و تصویر نهایی برای مقایسه :

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *